Laserteraapia

Laserteraapia ehk fotobiomodulatsioonil (PBM-teraapia), mida varem tuntud kui madala taseme laserravi (LLLT), on fotokeemiline toime (nagu taimede fotosüntees). Üks peamisi toimemehhanisme toimub mitokondrites (rakuelektrijaam igas rakus). Mõju sõltub õige aja jooksul (tavaliselt vahemikus 30 kuni 60 sekundit) sihtkudedesse edastatud valguse õige lainepikkuse ja tiheduse kasutamisest. Pulss-löögid soodustavad kudede paranemist ja põletikuvastast toimet, analgeesiat saab kõige paremini saavutada pidev laine abil.

Laserteraapia koertele

The Light Fantastic Laser Therapy for Pets Dupont Veterinary Clinic  Dupont Veterinary Clinic

Mis on koerte laserteraapia ja kuidas see toimib?
Veterinaarne laserteraapia pakub mitteinvasiivset, valu-, operatsiooni- ja ravimitevaba ravi, mida kasutatakse mitmesuguste haigusseisundite raviks ja mida saab läbi viia koos olemasolevate raviviisidega ,samuti on laserteraapia suurepärane taastusravi osa.
Koerte laserteraapia kasutab mehhanismi, kus valgus tungib sügavamatesse kudedesse, et soodustada keemiliste reaktsioonide ahelat, mida nimetatakse fotobiostimulatsiooniks. See protsess aitab leevendada valu endorfiinide vabanemise kaudu ja see stimuleerib vigastatud rakke kiirendatud tempos paranema.

Kuigi paranemist on sageli näha juba pärast esimest visiiti, mõjutab koera seisundit see, kui sageli ja kui pikalt laserteraapiat tehakse. Sõltuvalt vajadusest on teraapia erineva pikkusega, kuid reeglina üks sessioon on 3–8 min. pikkune. Laserteraapia on kumulatiivne, iga järgnev kord toetab koera efektiivsemat paranemist. Ravi täpse pikkus ja intervalli määramine sõltub koera terviseprobleemist.

 Külm laserteraapia koertele

Laserteraapiat võib nimetada ka külmalaseriks, madala taseme laser- või IV klassi laserteraapiaks. Kõik need mõisted tähistavad sama teraapiat, kasutades sama varustust rakkude regeneratsiooni stimuleerimiseks ja vereringe suurendamiseks. Meie kasutame hetkel parimat madala taseme laserit - IV klassi laser. Laserteraapia mehhanismist saad lugeda täpsemalt siit!

Milliseid haigusseisundi tüüpe saab ravida koerte laseriga? Koera laserravi abil saab ravida või leevendada paljusid vaevusi, sealhulgas:

 • Lihaste, sidemete ja kõõluste vigastused
 • Operatsioonijärgne ja pehmete kudede trauma
 • Seljavalu
 • Kõrvapõletik
 • Igemepõletik
 • Hot spotid ja värsked haavad
 • Artriit / puusa düsplaasia
 • Degeneratiivne lülisamba haigused
 • Pärakupaunade infektsioonid

Paljud meie kliente on vanemad loomad, kellel on luu- ja lihaskonna vaevused. Samuti käivad laserteraapiat saamas suurt füüsilist koormust saavad koerad, et hoida ja säilitada koera jalgu (põlvi ja liigeseid ja tagaselga).

Laserteraapia valu leevendamiseks

Laserteraapia on suurepärane viis koeral valu leevendamiseks. Laserteraapia vähendab valu, vähendades põletikku läbi veresoonte laiendamise, aktiveerides ka lümfisüsteemi, vähendades turses piirkondi. Tulemuseks on turse vähenemine, mis vähendab valu. Laserid stimuleerivad ka närvirakke, mis blokeerivad valusignaalide levimist ajju, vähendades seeläbi närvide tundlikkust. Kõige selle tulemusena väheneb põletik, tursed ja ajus olevad valusignaalid katkevad, koer kogeb vähem valu. Lisaks stimuleerib laser koera organismis endorfiini tootmist, mis aitab valu veelgi paremini leevendada.

Laserteraapia vigastuste või operatsiooni taastumiseks

Laserteraapia on operatsioonijärgse taastumise ajal väga kasulik abivahend. Lihtsamatel juhtudel võib valu leevendamiseks ja paranemisprotsessi stimuleerimiseks piisata ainult laserist. Kuna laser toimib otseselt vigastatud või kahjustatud piirkondadele, kiirendab see paranemist, tugevdades lihaseid ja kudesid, parandab liikuvust ning muudab koera üldist elukvaliteeti peaaegu kohe.

Mida võin oodata oma koera laserravi esimesel kohtumisel?

Esmalt tutvustab tehnik laseri mehhanismi, arutatakse läbi koera tervislik seisund ja vajadusel suunatakse enne laseri sessiooni veterinaar läbivaatusele, et tagada laseri maksimaalne tulemus ning tagada täielik turvalisus.

Laserteraapiat tehes hoiab tehnik laser otsikut otse koera keha haigel piirkonnal 3–10 minutit. Raviga ei kaasne valu ja enamik koeri lõõgastub selle aja jooksul. Valu kohene leevendamine võimaldab teie koeral mugavust tunda ja kõik ärevus, mida ta algselt tunneb, hajub kiiresti. Mõnikord jäävad mõned koerad teraapia seanssidel ajal magama.

Kas koerte laserravi on valulik või ebamugav?

Koerte laserteraapia on täiesti valuvaba. Laseri manustamisel võib koer tunda õrna ja rahustavat soojust, kipitust või üldse mitte mingeid aistinguid. Paljudele koertele jaoks on koerte laserteraapia väga lõõgastav. Kui valu või põletiku piirkonnad muutuvad soojaks ja valuvabaks, kipub koer ärevus ja pinge kiiresti hajuma.

Kas koertel on laserravi kõrvaltoimeid?

Koerte laserteraapias ei ole teadaolevaid kõrvaltoimeid ning seda peetakse veterinaarias ohutuks ja tõhusaks.


Eelmine
Aitame aidata!
Järgmine
Metsatund

Vastused puuduvad

Email again: