The Yellow Dog Project

2012 aastal loodi projekt "kollane koer" Tara Palardy poolt.
Tegemist on globaalse projektiga, kus iga koeraomanik kelle koera on vaja kaitsta ärritaja eest,  (teine koer, lapsed, võõrad inimesed jne) märgistab oma koera kollase lindiga.  Kollase lindi sõnum on "see koer vajab ruumi".
Kollase sildiga märgistatud koer vajab ruumi enda ümber. Need koerad ei ole alati agresiivsed teistele inimestele (k.a lastele) ja loomadele, põhuseid on mitmeid miks omanikul on nõue, et tema koera juurde ei tuldaks. On nad liialt arad või on tegemist väga aktiivse ja mänguhimulise koeraga, kellel on hiljuti olnud mõni tervisehäda, mistõttu on koeral rahulik režiim. Mõni koer ei ole harjunud laste kisaga või koer on võetud varjupaigast ja värske omanik ei tea veel koera reaktsioone. Või hoopis on koer treeningul ja teda ei tohi häirida.
Kollane lint on sõnumiks võõrastele, et sellele koerale läheneda ei tohi, ilma omaniku nõusolekuta. Samuti ei tohi selle koera lähedusse lasta oma koera.

See on üks järjekordne hea projekt, mida kutsun ülesse tutvustama inimestele, et Eesti koeranduskultuuri arendada ja muuta samm sammult paremaks.
Mida rohke on meil ühiseid arusaame ja kokkuleppeid ühiskonnaga, seda turvalisem on meil oma armsate lemmikutega elada.
Seega armas koeraomanik, kui sa tunned, et ka sinu koeral on vaja (oma) ruumi, mis iganes põhjusel, siis pane oma jaluturihma külge kollane lint (pael) ja vajadusel selgita kaaskodanikel selle lind sõnumit.



Järgmine
Miks minu koer ei õpi

1 vastus

Email again:
Vicky 29. detsember 2015
Väga hea idee.